تبلیغات
Online User
___ گلزار عشق

___ گلزار عشق
العجل یا حجة الله العجل بقیة الله
قالب وبلاگ

 شهید مصطفی چمران 

چپی ها می گفتند «جاسوس آمریکاست. برای ناسا کار می کند.» راستی هامی گفتند «کمونیسته.» هر دو برای کشتنش جایزه گذاشته بودند. ساواک هم یک عده را فرستاده بود ترورش کنند.

یک کمی آن طرف تر دنیا، استادی سر کلاس می گفت «من دانشجویی داشتم که همین اخیرا روی فیزیک پلاسما کار می کرد.»


 

اسم چمران معروف تر از خودش بود. وقتی عکسش رسید دست اسرائیلی ها، با خودشانفکر کردند «این همان یارو خبرنگاره نیست که می آمد از اردوگاه ما گزارش بگیره؟» آن ها هم برای سرش جایزه گذاشتند.

انگار به جای قلب، آتش در سینه اش داشت. چه سال 1311 که دنیا برای اولین بار او را دید، چه سال 1336 که در رشته الکترومکانیک دانشگاه تهران فارغ التحصیل شد و چه سال بعدیش که بورس تحصیلی گرفت و شد جزء اعزامی های آمریکا. مصطفی مخ بود. استادآمریکایی مصطفی حیرت کرده بود از این بشر. نمره 21 داده بود. مصطفی با ممتازترین درجه، دکترای الکترونیک و فیزیک پلاسمایش را گرفتو از آمریکا بیرون آمد. دیدی؟! آمریکا نماند! میدانم به چه فکر میکنی. لابد به این که اگر مصطفی حالا بود و شهید نشده بودایران شده بود ابر قدرت انرژی هسته ای وما حتما ده سال جلوتر از حالا بودیم. استادان آمریکاییمصطفی، این روزها که بحث تحقیقات هسته ای شده لابد هر روز یاد مصطفی می افتند که هزار و یک ایده جدید داشت. رفتمصر. دوسال، سختترین دوره های چریکی و جنگ های پارتیزانی را آموخت و باز طبق معمول، بهترین شاگرد دوره معرفی شد. بهترین بودن برای مصطفی ، دیگر عادی شده بود. رفت لبنان شد یار امام موسی صدر، رهبر شیعیان لبنان. سازمان «امل» را بر اساس اصول و مبانی اسلامی پایه گذاری کرد. مدرسه ای درست کرد و بچه های یتیم را در آنجا جمع کرد. همان جا در قلب سوخته بیروت، مبارزه با صهیونیسم را آغاز کرد. حماسه های او تا آنسوی مرزهای فلسطین هم رفت. جمعا مصطفی 21 سال از وطن دور بود.

       تاریخ تولد : 1311   
     بنیانگزار جنگهای نامنظم  
    تاریخ شهادت : 31/3/1360
     محل شهادت : دهلاویه 


برای شادی روح شهدای اسلام صلوات

طبقه بندی: سرداران نهضت جهانی اسلام، 
ا آی جوونا تو رو خدا خونواده ی شهدا رو تنها نزارین در حد توانتون بهشون سر بزنید و کمکشون کنید
[ سه شنبه 1391/11/17 ] [ 16:23 ] [ ramin ] [ نظرات ] [ ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

بدون ترک گناه، انتظار بی معناست/ امید دیدن روی نگار بی معناست
تمام زنده دلی ها ز اشک نیمه شب است/ بدون فیض سحر، درک یار بی معناست
دگر به دوری آقا نموده ایم عادت/ وگرنه بر دل مجنون، قرار بی معناست
(اللهم عجل لولیک الفرج)

،،،
نویسندگان
لینک دوستان
آمار سایت
كل بازدیدها : نفر
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب

گالری تصاویر